Siğile Karşı Ne İyi Gelir?

Siğil daha çok virüs yolu ile bulaşmasıyla birlikte çıkar. Siğil oldukça küçük olarak veya büyük olarak meydana gelebilir. Ağırlıklı olarak daha çok el , ayak, parmak ve tırnak etrafı üzerinde boy gösterirken bazen genital bölgelerde ortaya çıkmaktadır. Temas yolu ile ortaya çıkan siğiller daha çok özel eşyaların kullanımı sonucunda ortaya çıkmaktadır. Genital bölgelerde oluşan siğiller ise korunmasız olarak yapılan cinsel ilişkiler sonucunda ortaya çıkar.

Tıbbi ve bitkisel olarak birçok yöntem ile tedavi edilebilir. Genellikle en çok tercih edilen tedavi yöntemi lazer, buz ve yakma tedavilerindendir. Ufak çapta olan siğiller için salisilik asit barındıran kremler tarafından evde tedavi yöntemleri yapılabilir.

Siğile Evde Ne İyi Gelir?

Ev içerisinde bir çok yöntem ile yapılmasına rağmen siğillerden çoğu zaman kurtulmak mümkün durumda değildir. Eğer siğili geçirmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

C Vitamini Tableti: İçerisinde barındırmış olduğu yüksek asit sayesinde siğillere yol açan virüslerle karşı karşıya kalır ve beraberinde siğillerin yok edilmesine yardımcı olur. Solüsyon olarak ise bir adet C Vitaminin tablet parça haline getirilir üzerine beş damla su eklenerek krem kıvamına gelene kadar karıştırılır daha sonra siğil üzerine sürülür.

Selobant: Daha çok eczanelerde satılan selobantlar, Siğilin üzerine tamamen kapatacak şekilde yapıştırılır. Bir hafta bu noktada bırakılarak daha sonra çıkartılır. Bölge ise yarım saat boyunca ılık suya tabii tutulur. Yumuşamaya başlayan bölgeye ponza taşı müdahale ederek temizlenebilir.

Limon Kabuğu: Bir miktar limon kabuğunu rendeleyerek siğilin bulunduğu noktaya yerleştirin ve bölgeyi selobant yardımı ile kapatın. Limon kabuğunu iki günde bir olmak üzere yenileyin bu şekilde siğiller tamamen yumuşayıncaya kadar işlemler tekrarlanmalı ardından da poza taşı ile müdahale ederek oluşan rahatsızlığı temizleyebilirsiniz.

Hint Yağı: Gün içerisinde iki defa olmak üzere bir pamuk parçası aracılığıyla siğillerin üzerine Hint Yağını sürebilir böylece ortaya çıkan rahatsızlığın tamamen giderilmesi için ön aşamaları başlatmış olursunuz.

Yukarıda sizlere vermiş olduğumuz yöntemlerden yararlanarak vücudunuzda ortaya çıkan siğillerin ortadan kaldırılması için gerekli işlemleri yaparak evde tedavi yapabilirsiniz.

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir