Kusursuz Bir Cilt için Yapmamanız Gereken Hamleler

Neredeyse tüm dünyadaki bayanlar cildinin tamamen bakımlı ve pürüzsüz olmasını ister. Bu düşünceyle kullanmış oldukları bakım ürünleri esasında onların cildinin doğal yapısını tamamen ortadan kaldırıyor. Fakat tamamen temiz bir cilt ile istediğimiz görünüme kavuşmamız oldukça kolay. Bu yazımızda vereceğimiz tavsiyelere uygulamadığınız zaman diliminde cildinizin bakımını bir adım daha öne taşıyabilirsiniz.

Yanlış ve Gereksiz Bakım Ürünlerini Kullanmayın

Cilt bakım sürecinde en önemli etkenlerden bir tanesi kullanmış olduğunuz ürünlerdir. Cildinizin bakım ürünler, Cildinizin tipine ve yaşınıza göre belirlenmelidir. Aksi durumda kullanmış olduğunuz ürünlerde tamamen cildinizin yararından çıkarak size zarar verir. Eğer hangi ürünü sizin cildinize uygun olarak bilmiyorsanız, Güzellik uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Güneş Kremi Kullanmamak

Bir grup güzellik uzmanının yapmış olduğu araştırmalarda, Güneşli havalarda dışarıda çok fazla vakit geçirmiyor olabilir bile en az on beş faktör derecisinde olan bir yüz kremi kullanmanız gerekiyor. Böylece uzun vadede cildinize temas eden güneş ışınlarından korunmuş olabilir ve kollarınızda orantısız yanma izleri olmaz.

Cildinizin Doğal Yağını Kurutmak

İçerisinde sülfat ve alkol bulunduran maddeler tamamen cilt kurutma özelliğine sahiptir böylece yüzünüzü çok yıkamanız kurumasına aynı zaman da cildinizin tamamen soyulmasına neden olacaktır. Jojoba Yağı ya da Üzüm Çekirdeği Yağı ise cildinizin tamamen yağ oranının dengelemesine yardımcı olur.

Islak Cilde Bakım Kremi Uygulamak

Cildiniz çok ıslak konumdayken uygulamış odluğunuz kremlerin hiçbir katkısı bulunuyor. Cildiniz tamamen kuruduktan sonra ufak bir tonik uygulayarak bakım sürecini başlatabilirsiniz. Uyguladığınız bu tonik cildinize nüfus ettikten sonra uygun bir nemlendiricinin seçimini yaparak masaj yapmanız çok doğru olacaktır. Bu nedenle hem cildinizde suyun emilmesine izin verirken, Cildinizin kurumasının da önüne geçeceksiniz.

Gereğinden Fazla Köpüklü Ürünler Kullanmak

Çok fazla köpük içeren ürünleri kullanmanız cildinize tamamen zarar verecektir. Bir ürünün çok fazla köpürmesinin nedeni içerisinde barındırmış olduğu kimyasallardan kaynaklanmaktadır. Bu durumda tamamen doğal sabunlardan yararlanarak daha temiz bir ürün kullanabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir