Saçlarınız için Yaptığınız Kötülükler

Dilerseniz kuaförlerden çıkmayın, ya da farklı farklı ürünler kullanan fakat saçlarınız bir türlü sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olamayacaktır. Sadece uzun yıllardır yaptığınız alışılagelmiş davranışlardan kurtulmanız gerekiyor. Bunları bu yazımızda sizler için derledik gelin hep birlikte yakından bakalım.

Pamuk Yastık Kullanmak

Pamuk yastıklar saçlarınızı kurutup ve daha sonrasında matlaşmasına neden olan konforlu düşmanlardan biri, Saçlarınızın sağlığı için oldukça uzak durmanız gerekiyor.

Saçınız Islakken Şekillendirmeye Çalışmak

Saçlarınız ıslak konumdayken onu şekillendirmek oldukça kolay olabilir fakat ıslak haldeyken yapılan şekillendirme süreci saçlara oldukça büyük bir zarar veriyor, Bunun için saçınızın kurumasını beklemelisiniz.

Haftanın Her Günü Saçlarınızı Şampuan ile Yıkamak

Her sabah kalktığınızda saçlarınızı şampuanla yıkamak oldukça zararlı. Saçınızın sağlıklı olması için kendi üzerinde yarattığı yağ faktörünün de bulunması ve saçın hiçbir şekilde kurumaması gerekiyor. İki günde şampuanla yıkayarak ara günlerde saçınızı normal ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu şekilde daha da sağlıklı bir görünüme kavuşacaksınız hem de saçlarınız daha doğal halde kalacak.

Gereğinden Fazla Jöle ve Saç Spreyi Kullanmak

Güzel bir mekana gitmeden önce saçlarınız uzun vade boyunca düzenli kalsın diye jöle ve saç spreyi kullanıyorsanız oldukça yanlış yapıyorsunuz çünkü içerisinde barındırmış olduğu maddeler saçlarınızın yapısını bozarak daha da kötü bir görünüme gitmesine neden olacağından dolayı bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekiyor.

Aşırı Sıcak Su ile Saç Yıkamak

Gereğinden fazla sıcak su saçlarınızın çok daha hızlı bir şekilde dökülmesine, kepek oluşmasına aynı zamanda rengini kaybetmesi böylece matlaşmasına neden olurken derinizin kurumasına neden olacaktır. Sıcak sudan oldukça uzak durmalısınız.

Oriel

Bu tarz bir ürünün içerisinde barındırdığı kimyasal bileşenlerin saçlarınıza iyi gelmesi hakkında hiçbir ihtimal bulunmuyor, Saçlarınızın çok daha iyi olması için kullandığınız bu ürün esasında uzun vade kullanım sonucunda saçlarınızın çok daha kısa süre içerisinde zarar görmesine neden oluyor.

Bu yazımızda saçlarınızı bakımı genel sağlığı için yapmamanız gerekenleri sizlere listeledik. Konu hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir