Düzenli Su İçerek Selülitlerden Kurtulun

Dünya genelinde her on kadından dokuz tanesinin kabusu haline gelen selülit, bacak, göbek yada kol bölgesinde yer alabiliyor. Selüliti tamamen yok etmek için bir tedavin olmasa bile gün içerisinde yapacağınız ufak yöntemlerle ortaya çıkan kirli görüntü minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Çoğunlukla üst bacak gibi konumlarda görülen selülit, Ortaya çıkan yağ, deri altındaki bağlayıcı olan dokuya etki ettiğinde kötü görüntünün oluşmasına yol açıyor. Erkeklerde görülmesi oldukça azdır çünkü bayanlara göre daha az yağlı oldukları için bu sorun ile karşı karşıya kalmaları çok zordur.

Şekeri Hayatınızdan Çıkartın

Vücudunuza bir anda aldığınız şeker, Yağ hücrelerin depolanması ile bilirlikte selüliti arttırmaya yönelik olan gıdaların başında yer alıyor. Sodyum, Sıvı tutulmasına neden olduğundan dolayı hem şekerden hem de sodyumdan uzak durulması gerekiyor.

Selülitin çok daha belirginleşmesine nenden olan toksinleri vücudunuzdan çıkartmanın en önemli yolu ise bol bol su içmekten geçiyor. Oluşan yağ tabakalarının arasında saklanan toksiklerin atılmasına yardımcı olarak daha temiz bir deri altı oluşturmaya yönelir.

Kafein tüketiminize önem gösterin çünkü yağ hücrelerinde ortadan kaldırarak cildinizin çok daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına neden oluyor. Günümüzde yapılan çalışmalarla oluşturulan kafein içerikli kremleri kullanarak cildinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Dar Kıyafetleri Giymeyin

Yukarıda açıkladığımız gibi beslenmenin dışında farklı taktikler uygulayarak selülitleri ortadan kaldırabilirsiniz bunlardan bir tanesi de dar kıyafetleri giymemeniz olacak. Vücudunuza dar kıyafetler ile bir baskı uygularsanız görünümü çok daha kötü olacaktır bunun yerine cildinizde ki bölgeye masaj uygulaması yaparak oradaki etkiyi azaltabilirsiniz.

Spor Yapın

Belki de en önemli maddelerin arasında spor yapmak yer alıyor. Düzenli bir şekilde spor yaparak vücudunuzda ödemi ve gereksiz yağ dokusunu ortadan kaldırarak temiz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Yukarıdaki tavsiyelerimize uyduktan sonra yavaş yavaş selülitlerinizden kurtulabileceksiniz böylece cildiniz çok daha temiz ve güzel bir hale gelecek. Konu hakkında ki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir