Baklavanın Kalorisi Ne Kadar? Kilo Aldırır mı?

Ramazan ayından hemen sonra formu korumaya özen gösteren bireylerin iştahlarında ortaya çıkan kan şekeri yükselmesi bayramda önlerine servis edilen tatlıları ve sarmaları yemeye yöneltiyor. Baklava, İçerisinde bol kalori, Yağlı ve karbonhidratlı olması sonucunda kilo almanıza neden olabilir.

Ramazan aynı da vermiş odluğunuz kiloları bayramda tatlıyı çok fazla kaçırırsanız yeniden alabilirsiniz. Bu nedenle ramazan ayından hemen sonra diyetine uygun olarak beslenenler kalorilerinde bir miktar açık bırakarak aspartam tarzı yapay tatlandırıcılar ve3 diyet baklavalar ile kilo almaları çok daha geç olacaktır.

Baklanın İki Dilimi Kaç Kalori

Yaklaşık olarak iki dilim baklavanın beş yüz kalori odluğunu açıklayan uzmanların, Tatlı tüketenlerin spor yapmalarının önemini öne sürdü. İki dilim baklavanın kalorisini yakmak için gün içerisinde en az bir saat boyunca tempolu yürüyüş yada koşunun yapmasını gerektiğini ifade ediyor.

Başarılı Baklana Nasıl Anlaşılır

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte piyasada sağlıksız baklavalar bulunuyor. Eğe diyet yapıyorsanız ve baklava tüketeceksiniz tercihiniz ev yapımı baklavadan yana olmalı aksine daha kötü baklava yiyerek gereğinden fazla kalori alabilirsiniz.

Baklavanın içerisinde yoğun miktarda fruktoz bulunmaktadır bu sayede sizler bu früktozu vücudunuza aldığınızda sağlıklı olarak insanın harcadığı günlük fruktoz miktarını elli gramdır. Bu oranının üzerine çıktığınızda vücudunuzda uzun dönemli olaylarda bir takım rahatsızlıklar görülecektir.

Eğer günlük hayatınızda yediklerinize dikkat ediyorsanız, Yaptığınız düzenli olarak bir spor aktivitesi varsa, Uyku ve su tüketiminiz doğru orandaysa bayramda bir ya da iki adet baklavanın size hiçbir şekilde zararı olmayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta şekerli bir ürün yediğinizde çok fazla glisemik indeksi yüksek besinleri yememeniz gerekiyor aksine yağlanabilirsiniz.

Sarma konusuna gelecek olursak içerisinde pirinç barındırdığı için baklavadan sonra kan şekeriniz çok daha hızlı yükselmesi söz konusu olacaktır. Metabolizmanızın hızı oldukça yavaş durumdaysa fazla tüketim sonucunda yağlanabileceksiniz. Konu hakkında düşünceleriniz ive görüşlerinizi yorum olarak bizimle bildirebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir