Krill Yağı Nedir?

Karidese benzeyen, Krill adlı oldukça küçük bir deniz canlısı tarafından elde edilen krill yağı¸ Son yıllar içerisinde neredeyse omega 3 kaynağı olarak büyük bir şekilde popülerlik kazanmış seviyede. Lafı daha fazla uzatmadan sizlee hemen krill yağının faydalarından bahsedelim.

Faydaları Nelerdir?

Yüksek Kolesterol: Bu yağını yüksek kolesterolü düşürmesi üzerindeki etkisi üzerinde gerçekleştirilen araştırmalarda bu yağın LDL seviyesini büyük bir oranda azalttığını ve HDL seviyesini ise %40 oranına yükselttiği sonucuna ulaşıldı. Bunun dışında trigliserid seviyesinin de düşürülmesinde balık yağına nazaran çok daha etkili seviyedir.

Kalp Sağlığı: Kolesterolü oldukça düşüren etkisi krill yağı kalp ve damar hastalığına sahip olan kişileri korumak için tüketilmesi sürülen, Doğal olarak besinlerin destekleri çoğu zaman ilk sırada yer alıyor.

Beyin Fonksiyonları: Omega 3 eksikliği sonucunda ortaya çıkan beyin fonksiyonlarını yavaşlaması böylece hafızasının zayıflamasına neden olabilir. Krill Yağı çok fazla DHA içeriği ile bireyin beynini yaşlanmanın olumsuz olarak etkilerine karşı büyük oranda koruma sağlayabilir.

Eklem İltihabı: Journal of the American Collage of Nutrition tarafından yapılan araştırmaya göre, Krill yağı eklemlerin üzerinde oluşan iltihap etkilerini minimum oranda düşürdüğü görülmüştür.

Cilt Kanseri: Bir diğer başarılı özelliklerin arasında ise cildinizin daha iyi bir görünüme ve kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olurken bir başka açıdan da cildinizde oluşabilecek kanserin önüne geçebiliyor.

Depresyon: Krill Yağı’nın özellikle depresyon üzerindeki başarısı oldukça konuşulmuştur. Omega 3 Yağ Asitlerinin beyin fonksiyonlarını daha da iyi hale getirerek bireyin moralini pozitif oranda etkisi ve bu bağlamda antidepresan benzeri ile etki yarattığı açıklanmaktadır.

Antidepresan ürünlere gören krill yağının avantajı, Ürünün dozuna bağlı olarak bağlantılı kalarak sürekli olarak yaşanılan halsizlik, aşırı yorgunluk gibi bir takım yan etkilerinin bulunmamasıdır. Özellikle doktorlar tarafından yapılan gözetim ile kullanılması gerekiyor aksi taktirde bu rahatsızlığa sahip olan bireyleri ters orantı etkileyebilir. Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak bildirebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir