Böbrek Taşına Ne İyi Gelir

Bay Bayanların yaklaşık olarak yüzde 10’u hayatların bir dönemi sürecinde böbrek taşı gibi sorunları ile karşılaşma risklerindedir. Böbrek taşı ile ilgili olarak can sıkıcı başka bir haber ise, Bu rahatsızlığı tekrardan ortaya çıkması yüzde 80 oranlarına kadar çıkabiliyor.

Rahatsızlığın ortaya çıkmasının ana nedenlerinde gelen olarak baktığımız da gereğinden fazla kalsiyum, hayvansal protein, vitamin gibi etkenler böbrek taşını ortaya çıkartıyor. Bazı bireylerin vücutları içerisinde genetik olarak böbrek taşı rahatsızlığı bulunduğundan dolayı rahatsızlığa yatkın oluyor.

Böbrek Taşının Önüne Nasıl Geçilir?

Magnezyum Sitrat, Ekstra B6 vitamini sağlayan B vitamini kompleks ürünleri ve limon ağırlıklı sağlıklı beslenme ön planda tutularak bu rahatsızlığın önüne geçebilir. HARVARD üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda günlük 10MG B6 ve 180MG Magnezyum alımının böbrek taşlarının yaklaşık %92.3’ünü engellediğini ortaya çıkartmıştır.

Beslenme En Büyük İlaç

Taze, İşlenmemiş ve çiğ gıdalar sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazlarını arasında olduğunu söyleyebiliriz. Şeker, un ve sofra tuzu en başta olmak üzere rafine gıdalardan oldukça uzak durmak gerekiyor. Bol miktarda su tüketerek böbrek ve diğer organların görevini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Böbrek Taşına Bitkisel Yöntemler

  • Limon, Zeytin Yağı ve İşlenmemiş Elma Sirkesi: Rahatsızlığın ortaya çıkarttığı ağrıyı ortadan kaldırmak oldukça zordur fakat bazı tarifler ile ağrı yaşanan bölgenin sancısı dindirebilir. Organik Zeytinyağından dört kaşık alarak doğal limon suyunun içine boşaltın ve için üzerine iki bardak ılık su içerek yarım saat boyunca bekleyin süre dolduktan sonra doğal limon suyunun üzerine işlenmemiş elma sirkesi boşaltıp için.
  • Kırkkilit Otu: Bu bitkisel kaynak böbreklerimiz için oldukça etkili çözümlerden bir tanesidir. Gün içerisinde birkaç fincan bitkisel otun çayını yaparak vücut üzerinde kalsiyum miktarını
  • Nar Suyu: Her derde deva olarak bilinen nar suyu, Böbrek taşına da iyi geliyor. Eğer böbrek rahatsızlığınız varsa organik nar tüketebilir veya taze sıkılmış nar suyunu rahatlıkla içebilirsiniz.

Böbrek Taşı Ağrısına Kısa Süreli Çözüm

Böbrek taşının vermiş olduğu ağrı oldukça güçlü seviyededir çünkü sırt boşluğuna giren sancılar uyutmayacak türdendir. Bu ağrılar ile karşılaştığınızda bölgeye sıcak su torbası veya duş esnasında sıcak su tutarak ağrıyı yarım saatliğine geçirebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir