Sivilce Problemlerine Ne İyi Gelir?

Sivilce ya da Siyah Nokta gibi benzeri cilt problemleri çoğu bireyin ortak sorunlarından bir tanesidire. Yaşanan hormonal değişimlerin etkisi ile birlikte çok daha genç yaş grubuna giren kişileri etkiler. Yetişkin bireylerde görülme olasılığı olan akne sorunu sadece yüz gibi bölgede değil, sırt, kalça, bacak gibi bölgelerde rahatlıkla görülebilir.Yaşanan stres, düzensiz uyku, çevresel etkenler bireyin suratında ortaya çıkabilecek sivilceyi tetikleyen faktörlerin arasında yer almaktadır. Bazı bitkilerden yardım alarak sivilce oluşumun evresini en başından bu yana engelleyebilir böylece yoğunluğu azaltabilirsiniz. Peki sivilceye ne iyi gelir diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım.

Kırmızı Çalı Çayı: Toprak üzerinde neredeyse yeşil renkte ki çalı süpürgesini andıran bir görüntüye sahip olan kırmızı çalı çayı, Cilt üzerinde kullanıldığı süre zarfı içerisinde oldukça büyük olumlu etkiler yaratabilmektedir. Sivilce sorunlarına oldukça fazla iyi gelen bu bitkiyi aktar, eczana ya da market gibi noktalardan rahatlıkla bulabilirsiniz.Nane Yaprayı ve Zerdeçal Tozu Karışımı: Bu iki madde birbirine karıştırılır. Her iki bitki üzerinde cilt için çok faydalı seviyede olan antioksidanlar bulunur. İlk olarak nane yaprağının suyu tamamen çıkartılır böylece ortaya çıkan suya zerdeçal tozu karışımı eklenir. Bu karışım pamuk yardımı ile cilde hafif hafif temas ettirilir.

acne-vulgaris[1]

Aloe Vera: Bu madde cilt üzerinde oluşan sorunları ortadan kaldırmaya yönelik büyük bir güce sahiptir. Genellikle yanıklar için kullanıma çıksa bile akne ve sivilceler için de karşı etkileri bulunmakladır. Sivilce için kullanıma çıkan aloe vera bireyin cildinde büyük bir temizlik etkisi uyandırır böylece nemlendirici etkiyi beraberinde getirir.Gül Suyu: Yüz sınırları içerisinde ortaya çıkan sivilceler cilt üzerinde çok fazla yağ üretimi nedeniyle büyük bir sorundur. Bireyin cildinde ki fazla yağı gül suyu ile kontrol altına alabilirsiniz. Gün içerisinde yaklaşık olarak birkaç defa cildinizi gül suyu ile temizleyerek bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Esansiyel Yağlar: Besinlerin içerisinde bulunan farklı esansiyel yağlar cilt üzerinde ortaya çıkan sivilceleri oluşturan bakterilerle savaşmak için büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle tedavinizde bu tarz yağları kullanabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir