Su Vücudumuz İçin Neden Önemlidir?

Spor yaptığınız zaman dilimlerinde çok fazla suya ihtiyaç duyuyorsanız, Vücudunuza almanız gereken miktarda besin vermiyorsunuz demektir. Bu durum cildiniz için de söz konusu. Hafta boyunca gerçekleştirmiş olduğunuz yürüyüşlerin sonucunda nefes nefese, su içtikçe içme hissiyatında kalıyorsanız beraberinde cildiniz sık sık kuruyorsa bunların altında dengesiz beslenme ve yeterince su tüketmeme yatıyor. Bu nedenle bu yazımızda sizlere suyun öneminden bahsedeceğiz.

En İyi Enerji Kaynağı

Sağlıklı bir şekilde yeni güne başladığınızda size eşlik edecek en önemli maddelerden bir tanesi su olacaktır. Gece boyunca almış olduğunuz düzenli uykunun sonucunda vücudunuzda salgılanan hormonların ardından kendinizi ılık ya da soğuk su ile kolay bir şekilde uyandırabilirsiniz. Sabahları yarım litreye kadar suyu kahvaltı hazır olana kadar için böylece gece boyunca susuz kalan vücudunuzu daha iyi hale getirebileceksiniz.

Yapılan araştırmalarda su içen kişilerin vücudunda ki kas kütlesini çok daha dolgun hale getirdiği aynı zaman da çok daha güçlü ve enerjik hissettiği ortaya çıkmıştır. Gruplar halinde yapılan deney sürecinde düzenli su içen bireylerin parkurda sergilemiş oldukları performans oldukça yüksekken, Dengesiz su tüketimine sahip olanlar ise oldukça başarısız ve sürekli tıkanmalar yaşamış.

Güne Yayın

Gün içerisinde almanız gereken su miktarını tek bir seferde değil, Güne güzel bir şekilde oranlayarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Su tüketimi gerçekleştirdiğinizde gereksiz kilolara da vücudunuzda yer vermeyeceksiniz çünkü susuzluk bazen size açlık hissiymiş gibi gelecektir bu nedenle ilk olarak su içmeye önem gösterin daha sonra yemek yiyebilirsiniz.

Daha Parlak Cildin Altın Kuralı

Bayanlarda yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi cildin çökmesi ve buruşması oluyor. Bu sorunları geride bırakmak için oldukça yüksek miktarlarda para ödeyerek cildinize estetik yaptırmanıza gerek yok tek yapmanız gereken su içmeniz. Erken yaşta doğru düzgün şekilde su tüketimi yapılan bireylerde cilt buruşukluğu oldukça çok nadir oluyor. Bu nedenle yanaklarınıza farklı farklı ilaçları enjekte ettirmeniz yerine su tüketmeye başlayın.

Susuzluk Büyük Bir Uyarı İşaretidir

Özellikle gereğinden az su içen bireylerde böbrekleri tam performans vermediği için bir takım yağlanma sorunları ortaya çıkıyor. Kılcal damar ya da erken yaşlanma gibi beraberinde getiren susuzluk size büyük zarar ile patlayacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir