Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilceler yani kist ya da akne dış görünümü olumsuz yönde etkileyen iki faktöre sahiptir. Bunlardan ilki; Eğer sivilce yüzünüzde yer alıyorsa zaten dikkat çekeceği için büyük bir sıkıntı yaratacaktır, İkincisi ise sivilceye doğru bir tedavi uygulamazsanız iz kalma ihtimali çok fazla yüksek olacaktır.Suratınızda hiçbir şekilde sivilce izi kalmasını istemiyorsanız kesinlikle müdahale etmeyin, Cildinizi her zaman güzel bir şekilde temiz tutmaya özen gösterin. Suratınızda büyük bir şekilde yer kaplayan sivilcelerin ortadan kalkması uzun bir süre gerektirecektir sadece sabırlı ve suratınıza narin davranmalısınız.

Büyük Görünüme Sahip Sivilcelere Evde Bakım

Cildinizde oldukça büyük bir yere sahip olan sivilceler için evde tedavi yöntemlerini geçmeden önce cildinizde bu tarz sivilcelere nelerin neden olduğu hakkında sizlere bir takım bilgiler verelim. Sivilceler yüzünüzde, sırtınızda ya da kollarınızda oluşuyorsa nedenleri kimi zaman dış faaliyetlerden oluşurken kimi zamanda büyük bir rahatsızlığın işareti de olabiliyor. Akciğer organında ortaya çıkan rahatsızlıklardan dolayı oluşabilen sivilceler esasında büyük bir risk taşıyor diyebiliriz.

Cildinizde gözenekleriniz tıkanırsa bu bölgelerde sivilce oluşumuna yardımcı olarak bakterilerin birikimi başlar, Cildiniz oldukça yağlı ve kirli ise sivilcenin oluşma evresi ikiye katlanarak kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.  Bu durumu engellemek adına cildi oldukça derin bir açıdan temizleyen, Gözeneklerde bulunan yağı ve kiri ortadan kaldıran özel yüz kremlerini tercih edebilirsiniz.

Cildiniz gereğinden fazla yağlı ise, Gün içerinde gereğinden fazla oluşan yaşları almak için yüz temizleme mendillerinden yararlanabilir ya da temiz bir parça pamuğa tonik damlatarak yüzünüzü silebilirsiniz. Sabahları kalktığınızda yüzünüzü su ile yıkamadan önce yağı almanız gerekiyor aksine yağ üzerine su vurduğunuzda gözenekleriniz tıkanacaktır.

Karbonat Tedavisi

Neredeyse karbonat hayatımızın tüm alanında kurtarıcı etkiye sahip. Cildi temizlemek ve sivilce oluşumunu ortadan kaldırmak adına etkili yapıya sahip olan karbonat, Büyük sivilceleri de uzun vadede ortadan kaldırabiliyor. Karbonat solüsyonunu kullanmak için tek yapmanız gereken çay kaşığı karbonatı ılık su ile karıştırmanız. Ortaya çıkan sıvı çözeltiyi bir pamuk yardımıyla sivilcelerinize ya da cildinizin her noktasına eşit bir şekilde yaymalısınız bu şekilde sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir