Pudra Neye İyi Gelir?

Pudra bebeklerde daha sık kullanılan ürünler olmasına rağmen hemen herkesin kullandığı kozmetik ürünlerden biridir. Bebeklerde daha doğal ürünler tercih edilirken yetişkinlerde kokulu pudralar tercih edilebilmektedir.

Pudra Nedir?

Talk adı verilen magnezyum silikat mineralinden elde edilen pudra çeşitli kozmetik ürünler ile karıştırılarak bebeklere kullandığımız pudra haline getirilir. Talk pudra denmesinin sebebi de bu mineralden edilmesinden dolayıdır.

Magnezyum Silikat Mineral Nedir?

Çeşitli kimyasal formüllerin bileşiminden oluşur. Talk malzemesinin elde edilmesi sağlanır ve bu ürün elde kayganlığı sağlar. Özellikle kağıt sanayi bu hammaddeyi sıkça kullanmaktadır.

Pudra Neye İyi Gelir?

Birçok kişi tarafından pudra neye gelir soruları sorulur. Aslında bebekliğimizden bu yana hayatımıza giren pudra günlük yaşamamızı kolaylaştırmak için çeşitli yerlerde kullanılabilmektedir. Pudra bebeklerin pişik olmasını engellediği gibi yetişkinlerde özellikle yaz aylarında terleme daha fazla olduğundan cildin kuru kalmasını sağlayabilmektedir.

Pudra neye iyi gelir bu konuda pişik ve terleme dışında ayakkabılarınızın içerisine bir miktar pudra koyduğunuzda ayaklarınızın koku yapmasına engel olabilmektedir. Ayrıca kuru şampuan kullananlar için aslında bu ürünlerin pudradan üretildiğini söyleyebiliriz. Eğer kuru şampuan kullanmak istemiyorsanız saç fırçanıza bir miktar pudra dökerek saçlarınızı taradığınızda saçlarınızın yağlanmasına engel olabilirsiniz.

Kozmetik ürünleri arasında tercih edilen talk pudra makyaj öncesi kirpiklerinize uygulayıp rimelinizi sürdüğünüzde kirpiklerinizin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlayabilir.

Yağ lekelerinde ilk önce başvurabileceğiniz ürünlerden biri yine talk pudradır. Kıyafetinize yağ lekesi bulaştığında üzerine bir miktar pudra döktüğünüzde yağı emerek kıyafetinizde yağ lekelerinin kıyafetinizden çıkmasını sağlar.

Yaz aylarında sıkça kullanılan talk pudralar terlemeyi engellemenin dışında güneşlenirken sahilde üzerinize yapışan kumların olmasını istemiyorsanız cildinize talk pudra uygulaması yaparak bu kumlara engel olabilirsiniz.

Bebeklerde sıkça kullanılan pudra, yetişkinlerinde tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Pudra neye iyi gelir şeklinde aradığınız sorularının cevaplarını paylaşmaya çalıştık. Bu bilgiler doğrultusunda talk pudrayı daha fazla günlük yaşamınızda kullanabilirsiniz. Bu sayede talk pudrayı daha sık kullanabilirsiniz.

Talk pudra ayrıca çeşitli esanslarla üretilerek ciltte hoş koku oluşmasına yardımcı olur ve cildin kuru kalmasını sağlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir