Suna DUMANKAYA Güzellik Sırları

Doğal ve bitkiler ile güzellik sırlarını paylaşan Suna Dumankaya, herkesin evinde hazırlayabileceği ve cildine göre karışım yapacağı bakım ürünleri tariflerini paylaşmaktadır. Suna Dumankaya’ nın verdiği her formül oldukça ilgi görmüş ve olumlu sonuçlar alınmasını sağlamıştır. Tüm sırlarını kitap haline getirerek okuyucuları ile paylaşan Suna Dumankaya tariflerine azda olsa değinmek istiyoruz.

Suna Dumankaya güzellik sırları arasında en çok ilgi gören formüllerinden biri olan tonikler evinizde bulunan malzemeler ile kolaylıkla hazırlanıp uygulayabileceğiniz ürünlerdir.

Lavanta, melisa, papatya, hatmi çiçeği, içme suyu ve bir miktar alkolü karıştırarak cildinize uygun tonik karışımı elde edebilirsiniz. Özellikle karma cilt tipleri için önerilen bu formül gözeneklerin sıkılaşmasında ve cildin canlı görünmesine yardımcı oluyor. Bu işlem sonrasında maden suyu ile cildinize hafif tampon hareketler uygulayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Nem oranı düşük olan ciltlerde biberiye ve gül suyu karıştırılarak nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede cilt hem nemlenir hem de gözenekler küçültülmüş olur. Kırışıklar için çare arayanlara da karbonat ve ılık su yardımcı olacaktır. Suna Dumankaya özellikle karbonat ve ılık su karışımını bir pamuk yardımı ile cilde uygulanmasını önermektedir. Kırışıkların doğal yöntemler ie giderileceğinin altını çizmektedir.

Lekeli ciltler için birer çay kaşığı miktarında amonyak, peridrol, saf su ve sabun karışımı önerilmektedir. Sabunu rendeleyerek diğer sıvılar ile karıştırıp cilde uyguluyorsunuz. Ciltteki ton farklarını dengeleyip lekelerin giderilmesinde yardımcı oluyor.

Suna Dumankaya güzellik sırları saymakla bitmez fakat özellikle cilt güzelliği için yapmanız gereken belli başlı formüller bulunmaktadır. Bol su tüketmeli, sigaradan uzak durmalı, makyajı mutlaka temizlemeli, günlük olarak nemlendirici kullanılmalı, beslenme de vücudu yoracak şekilde gıdalar tercih edilmemeli ve spor yaparak temiz hava almalısınız. Özellikle spor ve su güzelliğinizin vazgeçilmezi olmalı.

Sigara ve alkol tüketimini en aza indirerek bu alışkanlıktan kurtulmalısınız. Cildinizin en büyük düşmanı olan sigara cildin çabuk yaşlanmasına ve bakımsızlaşmasına sebep olmaktadır. Uzmanların önerilerini dikkate alarak sağlığınız için bir adım atmalısınız. Suna Dumankaya güzellik sırları için ayrıntılı bilgileri kitabından edinebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir