Selülit Maskeleri Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır?

Selülit her kadın için sorun olmaktadır. Cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümü estetik açıdan kişiyi rahatsız etmektedir. Bu durumdan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvuranlar olumlu sonuçlar aldıklarından bahsederler. Fakat uygulanan selülit programlarında kişi kendi evinde de buna karşı önlem almak isteyebilir.
Mağazalardan satın alınan selülit ürünlerinin çoğu öncelikle düzenli bir şekilde kullanılmadığı için sonuç alınmadığı yargısına varılabilir. Bu tarz kremleri düzenli kullanılması alınan sonuçları hızlandırabilmektedir. Bu sayede o portakal kabuğu görünümünün önüne geçilir.

Selülit maskeleri cildin yapısına göre tercih edilerek uygulanması gerekir. Uzun vadede sonuç alınabileceği göz önünde tutularak evinizde maskeleri rahatlıkla hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Selülit maskelerine geçmeden önce düzenli beslenme ve spora özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Hem beslenme hem de spor ile desteklenen selülit bakımı daha hızlı sonuç almanızı sağlayabilmektedir.

Selülit karşıtı kremlerin satın alınarak uygulanması dışında evinizdeki malzemelerinde sizlere yardımcı olabileceğini unutmamalısınız. Selülit için çikolata kurtarıcınız olabilir. Bir miktar çikolatayı benmari usulü eriterek içerisine kakao yağı, biberiye yağı, tarçın yağı ve kakao ekleyip iyice karıştırmalısınız. Ardından temiz selülitli bölgeye hazırladığınız karışımı sürüp streçleyebilirsiniz. Bir saat gibi bir süre bu karışımı selülitli bölgede bekletip ardından ılık su ile bölgeyi arındırmalısınız. Haftada bir şekilde bu uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Acı biberin tüm vücuda etkisi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Kırmızı acı biber selülitlerinizle savaşmanıza yardımcı olmaktadır. Kırmızı acı biber ve deniz tuzunu cilde peeling etkisi yapması için uyguladığınızda kan dolaşımı hızlanacak ve bölgede şekillenme pürüzsüzleşecektir. Uygulamayı haftada bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.
Selülit maskeleri genel olarak doğal formüller içerdiği için evinizde bulunan yağlar ile selülit maskeleri yapmanız oldukça kolay olacaktır. Kekik, biberiye, tarçın, portakal yağı gibi yağlar selülit bakımında en etkili doğal yağlardandır.

Selülit bakımında bölgeye peeling uygulamalarını yapmayı unutmamalısınız. Bu sayede bölgenin selülit görüntüsünde daha hızlı bir iyileşme elde edebilirsiniz. Selülitli görünüm kişiyi rahatsız ettiğinden dolayı evinizde bu yöntemleri kullanarak bakım yapmak son derece faydalı olacaktır. Su tüketimi ve spora da gerekli özeni göstermelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir